Оніпко Олексій Федорович

Дата: 23.12.2020 14:13

Оніпко Олексій Федорович

Президент УАН (1991), фізик, доктор технічних наук(1994).

Народився 21.01.1943 р. в с. Велика Рудка Диканського району Полтавської області; проживає в м.Київ. Закінчив Великорудківську семирічну школу, потім середню школу №3 в м.Полтаві. У 1965 році закінчив Харківський державний університет ім. Горького, фізичний факультет. З 1965 по 1973 роки за направленням працював в Інституті напівпровідників Академії Наук УРСР, з 1973 по 1998 рр. працював в інституті проблем матеріалознавства національної академії наук України на посадах від інженера до головного конструктора. З 1998 р. працював за сумісництвом заступником ректора Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління. З 1991 року – президент Української академії наук. Дійсний член (академік) цієї академії. Має більше 150 наукових праць, зокрема монографію «Тонкі плівки» (1994) та винахідник вітрогенератора "Ротор Оніпка". Наукові праці стосуються мікроелектроніки та йонно-плазмових технологій. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2005 р. Голова редакційної ради журналу „Винахідник і раціоналізатор”, член декількох рад наукових видань та журналів.