Протидія булінгу

БУЛІНГ

Булінг (знущання, цькування, залякування) – це зарозуміла, образлива поведінка, пов'язана з дисбалансом влади, авторитету або сили. Булінг проявляється в багатьох формах: є вербальна, фізична, соціальна форми булінгу, а також кіберзалякування.

Словесне знущання або залякування за допомогою образливих слів, яке включає в себе постійні образи, погрози й неповажні коментарі про кого-небудь (про зовнішній вигляд, релігію, етнічну приналежність, інвалідність, особливості стилю одягу і т. п.).

Фізичне залякування або булінг за допомогою агресивного фізичного залякування полягає в багаторазово повторюваних ударах, стусанах, підніжках, блокуванні, поштовхах і дотиках небажаним і неналежним чином.

Соціальне залякування або булінг із застосуванням тактики ізоляції припускає, що когось навмисно не допускають до участі в роботі групи.

Кіберзалякування (кібернасильство) або булінг у кіберпросторі полягає у звинуваченні когось з використанням образливих слів, брехні та неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень у соціальних мережах. Сексистські, расистські та подібні їм повідомлення створюють ворожу атмосферу, навіть якщо не спрямовані безпосередньо на дитину.

Положення про реагування та протидію булінгу

Алгоритм протидії булінгу

План заходів з протидії булінгу

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу

Концепція реалізації державної політики щодо запобігання та протидії булінгу

«Булінг: усвідомлення проблеми та визначення векторів її вирішення» методичні рекомендації (Муліка К.М., Чарченко П.С. – Електронне видання – Полтава, ПОІППО)

Ми - проти насилля!

Відео на підтримку кожного, хто відчуває себе жертвою насилля.

22:25 04.12.2023

16 днів проти насильства

Продовжується Акція "16 днів проти насилля". Сьогодні у нас був жовтий день. І хоч за вікном дощ вистукував сумну мелодію в учнів 1-4 класів був сонячний і теплий настрій.

15:20 01.12.2023