A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великорудківська загальноосвітня школа
І-ІII ступенів

До річниці видання першої збірки "Кобзаря"

Дата: 26.04.2025 22:19
Кількість переглядів: 15

26 квітня цього року виповнюється 185 років, від тоді, як світ побачила перша збірка українських поетичних творів Тараса Шевченка під назвою «Кобзар». 13 квітня 1840 року за сприяння відомого письменника Євгена Гребінки, його надрукувало приватне видавництво Е. Фішера в Санкт-Петербурзі коштом полтавського землевласника Петра Мартоса. З цієї нагоди учні 6 та 7 класів  завітали до Великорудківської сільської бібліотеки-філії.

Діти з особливим зацікавленням розглянули фотокопію першого видання "Кобзаря", яка зберігається в бібліотеці. Завідуюча книгозбірнею Валентина Петрівна Таран розповіла про цікаві факти, пов'язані з історією видання оригіналу цієї книги. Діти дізналися, що «Кобзар», попри високу ціну в один карбованець сріблом, досить швидко був проданий у столичних книгарнях. А дещо згодом, у 1844 році вийшло друге видання, а потім третє – в 1860 році. Кожне з них доповнювалося новими творами, відтак «Кобзар» став головним творчим надбанням Тараса Шевченка.

А потім разом з педагогом-організатором Великорудківської школи Тетяною Василівною Буцьківською виготовили віночок цій славнозвісній книзі,і, як годиться, спільне фото на згадку.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора