Моє життя - цінне!

Дата: 08.09.2023 22:44

Життя - найцінніше, що у нас є. Страшно, коли життя раптово переривається через непередбачувані обставини. Ще страшніше, коли життя обривається з власної волі людини. Але немає нічого страшнішого, ніж дитяче самогубство.

Підлітковий вік вирізняється особливою вразливістю психіки дитини. Це зумовлено фізіологічними процесами, зокрема перебудовою мозку та гормональними перебудовами. Причини, які можуть підштовхнути дитину до непоправного вчинку, різні:

👉 Алкоголізм батьків, батьківська жорстокість, насильство в сім’ї.

👉Втрата довіри у стосунках з батьками.

👉Невирішені конфлікти в родині, з друзями, подругами чи однокласниками.

👉Негаразди в особистому житті на ґрунті нерозділеного кохання чи розставання з коханою людиною.

👉Ускладнена адаптація до нових умов навчання, проживання.

👉Знущання з боку однолітків, друзів, подруг, втрата соціального статусу в колективі, ізоляція від соціального оточення.

👉Залучення та причетність до різних неформальних молодіжних течій, участь у комп’ютерних «групах смерті».

👉Страх перед відповідальністю за скоєний злочин.

👉Психічні розлади, смерть або втрата близької людини.

👉Вживання алкоголю, психоактивних речовин.

👉Глибокі почуття депресії, безнадійності та безпомічності, безпорадності, відсутність перспектив і цілей у житті.

👉Гостре прагнення «нового досвіду».

👉Низький рівень матеріального забезпечення родини.

👉Маніпулятивні спроби, бажання привернути до себе увагу тощо.

👉Невизначеність особистісних інтересів, нахилів, неорганізоване дозвілля.

👉Відсутність страху смерті, неусвідомлення можливості власної смерті.

Шкільний психолог Шарлай Жанна Павлівна провела лекцію - тренінг для учнів 7 - 9 класів "Моє життя - цінне!", на якому дала дітям інструменти для виходу з ситуацій, які могли б здатися безвихідними.